نکات مهم برای انتخاب پرستار بچه

نکات مهم برای انتخاب پرستار بچه

در مرحله ی اول توصیه می کنیم والدین به سراغ افراد غریبه و ناآشنا نروند و به توصیه آشنایان و دوستان خود که تجربه داشتن یک پرستار خوب را برای کودکشان داشته اند، توجه کنند. در عین حال، خانواده ها می توانند در خانه، به ویژه در اتاق کودک، از دوربین مدار بسته استفاده کنند وجود این دوربین را به پرستار جدید گوشزد کنند.

نصب این دوربین ها به خصوص در مورد نوزادان و کودکانی که هنوز قدرت تکلم ندارند و نمی توانند درباره رفتار پرستار خود به پدر و مادر گزارش دهند، اهمیت دارد. مادران شاغل باید به سراغ پرستارانی بروند که با اصول مراقبت از کودک به خوبی آشنا هستند و ترجیحا خودشان هم تجربه مادر بودن را دارند.

البته تحصیلات مرتبط با پرستاری کودک نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و افرادی که مدرک تحصیلی کودکیاری، روانشناسی کودک و… دارند، می توانند در اولویت انتخاب قرار بگیرند اما وجود تجربه شخصی در زمینه نگهداری مناسب از کودک و ویژگی های شخصیتی پرستار، مهمتر از میزان تحصیلات آن است.

در هنگام مراقبت از کودک پرستار کودک در منزل باید از نظر عاطفی با کودک ارتباط برقرار کند و به کودک علاقمند و دلبستگی داشته باشد. کودک را مورد آزار و اذیت قرار ندهد و سبب آسیب روحی کودک نشود. مواظب وسایل تیز و برنده و اسباب بازی های غیرمتعارف و متناسب با سن کودک باشد.

اگر کودک تمایلی به رفتن به پارک دارد در صورت مساعد بودن هوا از نظر آلودگی، بارندگی، رعایت وسایل ایمنی، هماهنگی با پدر و مادر، پرستار کودک این کار را انجام بدهد. اگر کودک دارویی خاص را مصرف می کند پرستار کودک با توجه به وزن و زمان مصرف آن سر فرصت آن را به کودک بدهد. وعده های غذایی کودک را سر وقت به کودک بدهد و از دادن مواد غذایی غیر مفید مانند پفک، لواشک، نوشابه، بستنی، چیپس، آبمیوه صنعتی پرهیز کند.

پرستار کودک در هنگام استفاده از وسایل بازی در پارک باید مراقب کودک باشد تا از عواقب احتمالی آسیب جلوگیری کند. پرستار کودک از دادن گوشی همراه خود به کودک برای بازی اجتناب کند. همه اینها یک سری از نکات کلی در مراقبت و نگهداری از کودک می باشد که حتما باید لحاظ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *